IIA ישראל - איגוד מבקרים פנימיים בישראל 
 
IIA Israel - Institute of Internal Auditors in Israel
 
,לקוראינו הנכבדים שלום רב
 
בתאריך ה 8 בינואר 2015 יערך כנס הביקורת הפנימית במלון הילטון ת"א, הנכם מוזמנים למהר ולהרשם. בסיום הכנס יערוך האיגוד אסיפה כללית אשר תכלול בחירות לדריקטוריון האיגוד.
לראשונה בישראל, מציעה הקריה האקדמית אונו תואר שני (MBA) במנהל עסקים יחד עם הסמכה למקצוע הביקורת הפנימית CIA. התוכנית נותנת מענה לשינויים המהותיים שהתרחשו בעולם העסקים והניהול בכלל ובענף הביקורת הפנימית בפרט, כאשר הדגש הוא על יישומיות אקדמית בעולם העסקים.
 
כמו כן,תשומת לבכם לקורס לימודי תעודה בביקורת פנימית אשר יחל בקרוב.
 
אנו נמצאים ביישורת האחרונה לקראת פרסום כתב העת החדש "עיונים בביקורת פנימית", אנו בטוחים שתמצאו בו מאמרים מרתקים ומועילים.
 
אנו שמחים לבשר על הישג נוסף של האיגוד בזירה הבינלאומית, עם הצטרפותו לאיגוד המבקרים האירופי ECIIA.
 
אם טרם נרשמתם לאיגוד, הינכם מוזמנים לעשות זאת בהקדם ע"מ להיות חברים בשנת 2015, ראו פירוט על השיפור בתהליך הרישום ועל ההטבות המוקנות לחברי האיגוד.
 
קריאה מהנה,

רו"ח אורן שחר, CIA, חבר ועדת 
מידע ופרסומים והועדה המקצועית,   
דירקטור, עורך המידעון
ומנהל הפורום המקצועי
עו"ד ורו"ח ליאור סגל, 
חבר ועדת מידע ופרסומים   
דירקטור ומזכיר האיגוד
 
יוסי גינוסר, CIA, CFE,CRMA
סגן נשיא, יו"ר ועדת מידע
ופרסומים מקצועיים
 
פינת כנסים, השתלמויות והסמכות מקצועיות
הכנס המקצועי של הביקורת הפנימית –8  בינואר 2015
 
כנס הביקורת הפנימית יערך ב8  בינואר במלון הילטון ת"א. בכנס שכותרתו היא "תזוזה בקצב השינוי" יארח את כבוד מבקר המדינה השופט יוסף שפירא , יו"ר הועדה לעניני ביקורת המדינה ח"כ מר אמנון כהן  ואנשי מפתח מהאקדמיה, המגזר העסקי והרשויות הרגולטריות.  כמו כן יכלול הכנס שלל הרצאות בנושאים מגוונים מבכירי המבקרים הפנימיים בארץ. מהרו להרשם!                                
עם סיום הכנס , תערך אסיפה כללית  אשר תכלול בחירות לדריקטוריון האיגוד.
 
 
תואר שני במנהל עסקים (MBA) עם הסמכה למקצוע הביקורת הפנימית CIA (מבקר פנימי מוסמך) - הקריה האקדמית אונו בשת"פ IIA ישראל-איגוד מבקרים פנימיים בישראל
 
לראשונה בישראל, ביוזמה משותפת של פרופ' רו"ח ירון זליכה, דיקן הפקולטה למנהל עסקים בקריה האקדמית אונו ו-IIA ישראל - איגוד מבקרים פנימיים בישראל, מציעה הקריה האקדמית אונו תואר שני (MBA) במנהל עסקים יחד עם הסמכה למקצוע הביקורת הפנימית CIA, שנותנת מענה לשינויים המהותיים שהתרחשו בעולם העסקים והניהול בכלל ובענף הביקורת הפנימית בפרט, כאשר הדגש הוא על יישומיות אקדמית בעולם העסקים.
 
ההסמכה המתוכננת מיועדת למי שעוסקים או מתעתדים לעסוק במקצוע הביקורת הפנימית.
סטודנטים אשר יסיימו את לימודיהם  בהצלחה יהיו זכאים לתואר שני במנהל עסקים (MBA).
תכנית הלימודים כוללת קורסים מעשיים ייעודיים, שיחזקו את הידע התיאורטי והמחקרי של הסטודנטים תוך זיקה יישומית ומעשית הדרושה במקצוע הביקורת הפנימית.
 
 
קורס לימודי תעודה - ביקורת פנימית 21/1/2015- 19/3/2015
האיגוד שמח להודיע על פתיחתו בקרוב  של קורס לימודי תעודה  בביקורת פנימית שיקנה למשתתתפים  ידע תיאורטי ומעשי במקצוע הביקורת הפנימית, הכולל בין השאר ביקורת פנימית, ביקורת בסביבה ממוחשבת, טכניקות וכלי ניהול הדרושים לצורך ביצוע ביקורת פנימית.
 
 
 
 
פינתקן - הפינה המקצועית
 

 
 
 
אנו נרגשים לקראת השקתו הקרובה של כתב העת החדש "עיונים בביקורת פנימית"
 
גיליון הבכורים, אותו אנו מקווים להשיק בכנס הקרוב של האיגוד, יחבוק ברכה חגיגית מאת ריצ'רד צ'יימברס, נשיא ה-IIA העולמי, ראיון עם אמנון כהן-יושב ראש הוועדה לענייני ביקורת המדינה, שיתאר מתווה לחוק מבקרים פנימיים חדש המבוסס על מסקנות ועדת זיילר. ראיון עם דורון כהן, נשיא IIA ישראל יתאר מה יעדי האיגוד לשנה הקרובה ומה הקשר בין השקיפות וטוהר המידות בחברה הישראלית ומקצוע הביקורת הפנימית. בגיליון מאמרים בתחום טכנולוגית המידע, המבקר בשלטון המקומי, מקצוע הביקורת הפנימית והתלבטויות העולות בו, חוקים וכללים מקצועיים חדשים, מתודולוגיות פורצות דרך, סיכונים, מעילות והאמצעים להתמודד עמן. 
 
 
 
 
מאמרים מקצועיים
 

הצעת חוק חדשה מציבה בסימן שאלה את עתיד הביקורת הפנימית ברשויות המקומיות 
עו"ד אלון קוחלני, CRMA
ב 27.10.2014 הונחה על שולחן הכנסת הצעת חוק לתיקון פקודת העיריות (מינוי מבקר עירייה), התשע"ה-2014 המבקשת לשנות סדרי בראשית בתחום הביקורת הפנימית בשלטון המקומי. מה שעלול לדעת המחבר לסכן את מעמדו.
 
 
 
מה חברי ועדת ביקורת צריכים לדעת על פרטיות המידע וסייבר
חנן טויזר, CISA
מהן השאלות שצריכים לשאול חברי ועדות ביקורת מודאגים את ההנהלה? איך ועדות ביקורת יכולות לקבוע את האפקטיביות של מאמצי ההנהלה להבטיח את הפרטיות והאבטחה של נכסי מידע?
 להלן 5 שאלות רלוונטיות שמומלץ לחברי ועדת ביקורת לשאול.
 
 
 
החשיבות של תוכנית למניעת שחיתות בחברות עסקיות
איציק נפתלין
בשנים האחרונות הולך וגובר בעולם הצורך להתמודד באופן יעיל יותר עם תופעת השחיתות והשוחד בעסקאות בינלאומיות. לשם כך, החליטה הקהילה הבינלאומית להירתם למאבק הבינלאומי בשחיתות, ובמסגרת זו גובשו אמנת האו"ם נגד שחיתות ואמנת ארגון ה- OECD  בדבר המאבק בשוחד של עובדי ציבור זרים בעסקאות בינלאומיות. התפיסה העומדת מאחורי החלטה זו היא שמחויבות והתגייסות של כל אחת מהמדינות החברות, לפעול במשותף למיגור השוחד והשחיתות, הן המפתח להצלחתו של המאבק ליצירתו של אקלים בינלאומי נקי משחיתות.
 
 
 
 
 הדעות המובעות במאמרים המקצועיים הינן של כותביהן בלבד ואין להחשיבן כדעת האיגוד.
 
חדשות ועדכונים
  
הרשמה לאיגוד המבקרים הפנימיים לשנת 2015

הנכם מוזמנים למהר ולהרשם לאיגוד על מנת להנות משלל הטבות הכוללות חברות בלשכה העולמית, זכאות לקבלת המגזין Internal Auditor  וכתב העת החדש של האיגוד  "עיונים בביקורת פנימית", הנחות משמעותיות בקורסים ובהשתלמויות שהאיגוד מארגן, גישה לאתר הלשכה העולמית וכו..
חדש – ניתן לשלם גם באמצעות כרטיס האשראי , לצורך כך יש להתקשר עם מזכירות האיגוד. בנוסף ניתן לבצע התשלום בבנקים השונים באמצעות שובר התשלום שנשלח אליכם לאחרונה.


הישג נוסף לביקורת הפנימית הישראלית
 הישג ל IIA ישראל איגוד מבקרים פנימיים בישראל עם צירופו לאיגוד האירופאי. ההישג משמעותי במיוחד לאור זאת שהאיגוד הישראלי התקבל בסמוך מאד למבצע צוק איתן, בימים בהם סבלה המדינה  מדימוי נמוך באירופה.
ארגון ECIIA מאגד את הלשכות האירופאיות של המבקרים הפנימיים.
לאחר מצגת של של רו"ח דורון כהן נשיא האיגוד בפני האסיפה הכללית של הארגון שמושבו בבלגיה, הצביע הארגון פה אחד על קבלת ישראל לארגון. בין התומכים היו למרבה השמחה אף טורקיה ומרוקו.  נשיא האיגוד הזמין עם סיום דבריו את חברי האיגודים באירופה להשתתף בכנס אירופאי בירושלים וציין את יכולתה של ישראל לתרום גם בנושא הביקורת הפנימית.
פרטים על האיגוד הארופי ועל פרסומיו ניתן למצא בקישור.
רו"ח דורון כהן בעת הרצאתו בכנס האיגוד הארופי בספטבמר 2014

פינת השמה
 
להלן הקישור ללוח הדרושים וללוח מחפשי העבודה באתר האיגוד – מרכז השמה להזכירכם, מרכז ההשמה עומד לשירותכם ללא תשלום וכרוך בהרשמה לאתר האיגוד בלבד.
ספרות מקצועית
 
IIA ישראל- איגוד מבקרים פנימיים בישראל שמח להציע את ספרו של מר ריצ'רד צ'יימברס נשיא ומנכ"ל IIA - לשכת המבקרים הפנימיים העולמית, "Lessons Learned on the Audit Trail".
פרטים בקישור הבא:

IIA ישראל-
איגוד מבקרים פנימיים בישראל

טלפון   03-5116617
פקס    03-5116647

 
חבר יקר, בבקשה העבר תוכן מייל זה לחבריך ולכל מי שיכול למצוא עניין בנושא זה, תודה

"IIA ישראל - איגוד מבקרים פנימיים בישראל"