IIA ישראל - איגוד מבקרים פנימיים בישראל 
 
IIA Israel - Institute of Internal Auditors in Israel
 
לקוראינו הנכבדים שלום רב,
 
פעילות האיגוד בחודשים האחרונים  התאפיינה במספר רב של כנסים, השתלמויות וימי עיון בהם נטלו חלק מאות משתתפים.
ראשיתה בכנס החורף שנערך בינואר, לאחריו ארגן האיגוד קורס לימודי תעודה בהנחיית בכירי המבקרים הפנימיים, כ-25 "חלוצים" החלו את לימודי התואר השני במנהל עסקים עם הסמכה למקצוע הביקורת הפנימית בקריה האקדמית קרית אונו, ע"פ תוכנית לימודים שנבנתה בשיתוף האיגוד.  כמו כן קוימו השתלמויות תעודה, סדנאות, ימי וערבי עיון בנושאים מגוונים עליהם תוכלו למצוא הרחבה בהמשך.
עם סיומו של כנס ינואר נערכה אסיפה כללית שכללה בחירות לדירקטוריון. הדירקטוריון הנבחר כולל נציגות רחבה יותר ממגזרי הבנקאות, הביטוח והחברות הממשלתיות. פרטים על חברי הדירקטוריון ניתן למצוא באתר האיגוד.
אנו מצפים לראותכם בכנס הקרוב שיערך ב-21.06.15 אשר יערך במתכונות ייחודית: חלקו הראשון יוקדש להרצאות מפי מיטב המנהלים בארגונים שישתפו את המשתתפים בנקודת מבטם (תפקידים, תהליכים, אתגרים וסיכונים), בחלקו השני יתכנסו המשתתפים סביב "שולחנות עגולים" וייטלו חלק פעיל בגיבוש תוכניות ביקורת ומפות סיכונים.
הגיליון הראשון של כתב העת "עיונים בביקורת פנימית" יצא לאור וזכה לתגובות אוהדות מאד בארץ ובעולם. אנו מודים לכותבים, נשמח לקבל מאמרים לגליונות הבאים. בקרוב יועלו המאמרים מכתב העת לאתר האיגוד לשימושכם.
האיגוד שם לעצמו למטרה לתרום לפעילות לשכת המבקרים הפנימיים העולמית (IIA). לשם כך, נציג האיגוד נכח בכנס   בביג'ין (סין) בו נדונו יעדי ה IIA- לשנים הבאות.
כמו כן, אנו שמחים על שיעור ההשתתפות המרשים של חברי האיגוד בסקר ה- CBOK הגלובלי שתוצאותיו יתפרסמו בקרוב.
לסיום,  אנו מסבים את תשומת לבכם להודעת לשכת המבקרים הפנימיים העולמית לגבי אתר האינטרנט שלהם ואתר CCMS המשמש למעקב אחרי דרישת התעדכנות מקצועית מתמשכת לבעלי הסמכות ה IIA.

קריאה מהנה,

רו"ח אורן שחר, CIA, חבר ועדת 
מידע ופרסומים והועדה המקצועית,   
דירקטור, עורך המידעון
ומנהל הפורום המקצועי
עו"ד ורו"ח ליאור סגל, 
חבר ועדת מידע ופרסומים   
דירקטור ומזכיר האיגוד
 
יוסי גינוסר, CIA, CFE,CRMA
דירקטור, יו"ר ועדת מידע
ופרסומים מקצועיים
 
פינת כנסים, השתלמויות והסמכות מקצועיות
פינת כנסים, השתלמויות והסמכות מקצועיות
מהרו להרשם לכנס המקצועי החצי-השנתי ושולחן עגול של הביקורת הפנימית -21/6/2015
 הכנס יערך במתכונות ייחודית: חלקו הראשון יוקדש להרצאות מפי מיטב המנהלים בארגונים שישתפו את המשתתפים בנקודת מבטם (תפקידים, תהליכים, אתגרים וסיכונים), בחלקו השני יתכנסו המשתתפים סביב "שולחנות עגולים" וייטלו חלק פעיל בגיבוש תוכניות ביקורת ומפות סיכונים. כמו כן תינתן סקירה על הסמכת ה CRMA    לקראת קורס ההכנה שיערך בהמשך אותו שבוע.
 
נמשכת ההרשמה לקורס ההכנה לבחינות ה CRMA  - 24-25/6/2015
הקורס יאפשר למשתתפים להירשם ולהיבחן לבחינות המסמיכות לשם קבלת הסמכת CRMA.
(Certification in Risk Management Assurance)
מבקר ניהול סיכונים מוסמך (CRMA) הינה הסמכה בינלאומית של ה-IIA אשר האוחזים בה יכולים להפגין את יכולתם המקצועית בביקורת ניהול סיכונים. הסמכת ה CRMA -הינה יתרון מקצועי בעל ערך למבקרים פנימיים, למנהלי סיכונים, לרואי חשבון, לסטודנטים לחשבונאות, למנהל עסקים ולתארים פיננסים אחרים.
הקורס יועבר על-ידי מר סקוט כהן, CPA, CIA, CRMA, CISA. למר כהן ניסיון בביקורת פנימית מעל 25 שנה, והוא משמש כמרצה אורח בכנסים ברחבי העולם.
 
כנס הביקורת הפנימית ינואר 8/1/15
 
סיקור הכנס:
 
חדשות ועדכונים
  
כנס לשכת המבקרים הפנימית העולמית בביגין
בחודש אפריל נערך בביג'ין, סין, מפגש של מועצת לשכת המבקרים הפנימיים העולמית ה- IIA
בכנס השתתפו כ-200 נציגי איגודים מרחבי העולם , את ישראל ייצג סגן הנשיא דורון רוזנבלום ונידונו בו יעדי ואסטרטגיות הארגון לשנים הבאות. 
 
 
עדכון לגבי סקר ה- CBOK לשנת 2015
תחום הידע הגלובלי על הביקורת הפנימית (Common Body of Knowledge – CBOK) הוא חלק עיקרי מתוך מאמצי המחקר המוקדשים למקצוע הביקורת הפנימית על ידי קרן המחקר של ה IIA. מחקר ה CBOK מכיל מרכיבים רבים, ומספק מידע חשוב על האופן בו מקצוע הביקורת הפנימית מתפתח ומיושם באופן גלובלי. הסקר החדש על ה CBOK החל בתחילת חודש פברואר 2015 והסתיים בסוף חודש מארס. הסקר עצמו הקיף 105 מדינות כולל ישראל.
ד"ר גבי סייג, דירקטור ב IIA   ישראל, מנהל אקדמי של תכנית מבקרים פנימיים ועמית הוראה באוניברסיטת חיפה, ריכז מטעם IIA  ישראל את פעילות הסקר על הביקורת הפנימית המתייחסת למדינת ישראל.
בישראל השתתפו בסקר 60 מבקרים פנימיים.שיעור ההשתתפות של חברי האיגוד הישראלי  דורג במקום ה 25 המכובד מתוך 105 מדינות  (  לפני מדינות כמו שוודיה, צרפת, איטליה ועוד ). סימן נוסף למגמת חיזוק המעורבות והתרומה של חברי האיגוד בארץ לפעילות לשכת המבקרים העולמית.
תוצאות הסקר צפויות להתפרסם בחודש יולי 2015.
 
הודעה לחברי האיגוד
ה- IIA פרסם לאחרונה כי יישם שיפור לפיו הגישה לאתר לשכת המבקרים הפנימיים העולמית ולאתר ה- CCMS,המשמש לניהול ההסמכות, יתבצעו עם אותן הרשאות. לצורך כך על החברים בלשכה העולמית, וביניהם חברי IIA ישראל - איגוד מבקרים פנימיים בישראל, להיכנס לקישור המצורף ולפעול בהתאם להנחיות. חלק מהחברים יתבקשו  לאפס את הסיסמה ו/או להפעיל את חשבונם.
להזכירכם, על מנת לשמור על ההסמכות ה IIA  בסטטוס "פעיל"  יש חובה לדווח מידי שנה במערכת ה CCMS על שעות  CPE כפי שמפורט בקישור הרצ"ב
 
פינת האתיקה
 
אתיקה לדירקטוריון
רו"ח איילה ורדי יו"ר ועדת אתיקה
 
הדירקטוריון, כמי שמוביל את ניהול הארגון, ראוי שיאמץ לעצמו כללי התנהגות לחבריו. על כן, מוצע למסד כללי אתיקה בתאגיד, אשר יתייחסו גם אל חברי הדירקטוריון, על מנת להוביל ולקדם את התרבות האתית בתאגיד, ולסייע בהטמעתה. על הכללים לכלול הנחיות ומדיניות בנושאים של ניגוד עניינים, אי קבלת טובות הנאה, אי ניצול מידע פנימי ומתן דוגמא אישית בכל הנוגע להתנהגות אתית.
פינת השמה
 
להלן הקישור ללוח הדרושים וללוח מחפשי העבודה באתר האיגוד – מרכז השמה 
 
להזכירכם, מרכז ההשמה עומד לשירותכם ללא תשלום וכרוך בהרשמה לאתר האיגוד בלבד.
 
חבר יקר, בבקשה העבר תוכן מייל זה לחבריך ולכל מי שיכול למצוא עניין בנושא זה, תודה

"IIA ישראל - איגוד מבקרים פנימיים בישראל"